Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

 

UKS „BZYK” w Bąkowicach

 

Już od 2003 r. przy Szkole Podstawowej w Bąkowicach działa uczniowski klub sportowy, który gromadzi dziewczęta i chłopców od pierwszej do szóstej klasy. Klub nie nastawia się na wynik i „produkcję” zawodowców, ale głównym celem jest popularyzacja sportu jako alternatywy spędzania czasu wolnego z pożytkiem dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Zajęcia, które gromadzą często ponad 20 uczestników, odbywają się 3 razy w tygodniu na boisku szkolnym i salce gimnastycznej. Uczestniczymy także w sprawdzianach naszych umiejętności rozgrywając turnieje z okolicznymi szkołami i klubami. Nasz klub nie posiada stałego finansowania, dlatego każde wsparcie jest bezcenne i przedłuża funkcjonowanie „BZYKA”.

Dzięki dużemu zaangażowaniu trenera i opiekuna klubu – Andrzeja Piwowarczyka, w ostatnim czasie udało się pozyskać kolejny nowy sprzęt sportowy poprzez uczestnictwo w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport Wszystkich Dzieci”. Głównym celem programu jest przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy różnego rodzaju akcesoria, między innymi: piłki, znaczniki, pachołki, zestaw do unihokeja, siatkę wolnostojącą do badmintona. Wartość sprzętu przekracza 4 tysiące złotych. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Świerczowie za wsparcie naszej inicjatywy.

 

dyrektor szkoły Cezary Zając

wstecz